+420 739 439 446 (Senát), +420 775 975 998 (kancelář Kralupy) holecekp@senat.cz

V tomto týdnu jsem vyrazil na další tři ,,senátní „jízdy. Ta první, krátká a jen na  pár hodin, vedla mou zcela obvyklou trasou z Kralup do Neratovic. Silničkami v polích, kterými jsem projížděl již mnohokrát. Přes Úžíce, Netřebu, Korycany a Velikou Ves. Zajel jsem si jenom přes Předboj a Kojetice, odkud jsem jel po kraji lesíka do Lobkovic- již  městské čtvrti Neratovic.  Klasicky i v rovné krajině vám vždycky, ale vždycky fouká vítr zepředu. Bylo to tak i i v tomto případě, a tak jsem přijel do města docela utahán!

Druhá jízda již byla zajímavější a vedla pro mne méně známou krajinou. S kamarádem – cyklistou – jsme vyrazili z Čelákovic. Z města od hezké radnice jsme pak přejeli Labe po nové lávce určené jen pro pěšáky a cyklisty a podle řeky projeli obec Káraný. Přejíždíme pak druhou řeku – Jizeru – a Nový Vestec. I Káraný i Vestec připomínají spíše rekreační sady, se spoustou chat a zahrad a na mne velmi příjemně zapůsobily.  Přejíždíme dálnici  a poté lehce objíždíme Starou Boleslav.  Musíme se zastavit ve sportovním areálu v Houšťce, kde jsem  – před mnoha a mnoha lety  – závodil v bězích. Tehdy to byl jeden z nejhezčích stadionů v republice, v pěkném lesoparku  a jsem rád, že je udržován a slouží nadále stále hlavně atletice.  Přes brandýský most projíždíme městem a začínáme se klikatit mezi obcemi na  levém břehu Labe.  Ještě u řeky jsou  Záryby s několika velmi starými stromy. Pak ale řeku na chvíli opouštíme, odbočujeme do vnitrozemí a  projíždíme několika menšími obcemi.  Z mnoha uvedu hlavně  Polerady, kam jsme dojeli, když jsme se vyhýbali rušné pražské silnici.  Pak na Mratín a Měšice, kde jsme chtěli vidět místní zámeček, Pak zpět k Labi.  A už jsme v Kostelci. Tady si v hospodě na náměstí dáváme oběd a já sleduji se zájmem dlaždiče, kteří dokončují opravu chodníků nedaleko kostela. I my v Kralupech teď zrovna předlažďujeme náměstí, tak jsem sledoval, jak jim to jde od ruky. Byli  až od Tatier. V hospodě jsme pak společně s místními i se Slováky probrali vzájemné vztahy i politiku. Jasně že i přes peníze!:-)

Z Kostelce nad Labem jedeme opět kousek podle řeky do Jiřic. Na březích sedí mnoho rybářů, možná více, než je ryb.:-D Ale užívají si pěkného podzimního dne, stejně jako my dva na kolech. A pak již do Neratovic, a to přes Novou Ves a Čakovičky. V Neratovicích na nás padá nějak únava. A zrovna – náhodou – nám jede motoráček do Kralup . A tak házíme kolečka do soupravy a jedeme domů bez vlastního pohonu. 

[foogallery id=“657″]