+420 739 439 446 (Senát), +420 775 975 998 (kancelář Kralupy) holecekp@senat.cz

Celostátní výbor STAN 9. 2. 2017 81 procentní většinou pověřil vedení STAN vyjednáváním s KDU-ČSL o spolupráci pro podzimní parlamentní volby 2017 formou koalice.

“Chceme výrazně promluvit do politického života po následujících volbách. Proto jsme po důkladné vnitřní debatě přijali návrh KDU-ČSL vyjednávat o společné kandidatuře formou koalice. Volební klauzuli deseti procent vnímáme jako výzvu a nebojíme se jí. Teď je na předsednictvu STAN, aby technické parametry koalice vyjednalo s KDU-ČSL,” říká předseda STAN Petr Gazdík.

“Naším záměrem je nabídnout voličům silnou a věrohodnou alternativu ke stávající politické garnituře. Kandidáti STAN, SNK ED a regionálních stran jsou přímou volbou osvědčení komunální politici, kteří mají reálné zkušenosti ze svých obcí a měst. Společně s KDU-ČSL chceme vytvořit třetí sílu české politiky, která má ambici konkurovat ANO a ČSSD,” říká první místopředseda STAN Vít Rakušan.

„Koalice by měla prosazovat prozápadní demokracii, podporovat silné osobnosti a prosazovat decentralizovanou správu,“ dodává Gazdík.

Vytvoření koalice s KDU-ČSL bude s konečnou platností schvalovat republikový sněm 25. března 2017.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN