+420 739 439 446 (Senát), +420 775 975 998 (kancelář Kralupy) holecekp@senat.cz

Za hnutí STAN uspělo ve volbách 5 našich kandidátů: Miroslav BalatkaMikuláš BekJiří DrahošZdeněk Hraba a Hana Žáková. Do Senátu se dostali také 2 koaliční kandidáti – Herbert Pavera – Váš kandidát do Senátu na Opavsku a Jan Tecl. Ve volbách do Senátu je hnutí STAN 2️⃣. nejúspěšnějším uskupením  😉 

Místopředsedkyně hnutí STAN Věra Kovářová, čerstvě zvolený senátor Zdeněk Hraba,

předseda senátorského klubu STAN Jan Horník a senátor Petr Holeček

 

„Předně bych chtěl poděkovat voličům, kteří dorazili k volbám. Ve volbách uspělo 7 kandidátů hnutí STAN včetně těch koaličních, což znamená, že jsme zřejmě jedním ze dvou nejsilnějších senátorských klubů. Příčiny úspěchu spočívají v důvěryhodnosti značky Starostů a nezávislých a v tom, že dokážeme z našich řad postavit silné osobnosti, za kterými je vidět úspěšná a dlouhodobá činnost v jejich regionech,“ řekl předseda senátorského klubu Starostové a nezávislí Jan Horník.

„Máme ambici usilovat o post předsedy Senátu. Především v současné době, kdy role Senátu v rámci politického systému roste, je tato pozice stěžejní. Chceme, aby to byla zkušená a pracovitá osoba s vizí, která bude poctivě střežit demokratické hodnoty naší země,“ dodal Jan Horník.

„Sluší se poděkovat všem voličům, kteří mi dali svůj hlas i těm, kteří neváhali přijít k volbám. Dlouhodobě usiluji o prosazování férové justice a tomuto tématu bych se rád věnoval i jako senátor. Také chci být ombudsmanem svého regionu, tedy být k dispozici svým spoluobčanům, aby se na mne mohli kdykoliv a s jakýmkoliv problémem obrátit,“ představil svou budoucí činnost čerstvý senátor hnutí STAN Zdeněk Hraba.

Autor: Tomáš Pergl, tiskový mluvčí STAN

V senátním okrsku Benešov ve druhém kole zvítězil Zdeněk Hraba (uprostřed), právník, místostarosta Říčan a vysokoškolský učitel.