+420 739 439 446 (Senát), +420 775 975 998 (kancelář Kralupy) holecekp@senat.cz

Demonstranti v neděli zcela zaplnili pláň a část přilehlého parku na pražské Letné, podle předsedy spolku Milion chvilek pro demokracii. Mikuláše Mináře jich dorazilo zhruba čtvrt milionu. Protest varoval před tím, kam se Česko pod Babišem a prezidentem Milošem Zemanem ubírá. Babiše znovu lidé vyzvali k demisi. 

„Takhle už to dál nejde. Celá naše republika nemůže být rukojmím Agrofertu,“ řekl přímo na demonstraci senátor David Smoljak.

Předseda klubu Petr Holeček, který se také zúčastnil včerejšího protestu, mj. uvedl „Lidé nechtějí mít vládu Babiše, chtějí mít spravedlivou justici a chtějí demokratizaci naší republiky!“

„Demonstrací se neúčastní jenom nějaká elita, která by chtěla někomu nadržovat, jsou to prostě normální obyčejní lidi, kterým jde o tuto zem,“ zmínil na demostraci senátor Marek Hilšer.

„Pro mě, který tady přesně v těchhle místech šel před třiceti lety, sice v kulichu a rukavicích, tak je prostě nepřijatelné, že současnou vládu drží vlastně u moci komunisti a vládu vede člověk, který byl v KSČ a pravděpodobně i v STB. A všechno tohle dává dohromady prezident, který se rozhodl tohoto člověka jmenovat premiérem na věčné časy a nikdy jinak,“ uvedl 1. místopředseda Senát Parlamentu ČR Jiří Růžička.

Na otázku, kdo by mohl být předsedou vlády místo Andreje Babišel senátor Mikuláš Bek odpověděl „Myslím si, že to má být člověk, který má dostatek zkušeností pro to, aby do takové role vstoupil a měl by to být někdo, kdo nebude experimentovat s nějakými manažerskými přístupy k řízení státu.“

„Vládne estébák a vrací se bývalý komunistický a estébacký pořádky! Mám dojem, že to lidi hrozně moc naštvalo a já jsem strašně rád, že tady bylo mnoho mladých lidí a ti jsou naše budoucnost,“ uzavřel diskuzi o protestech místopředseda Senátu PČR Jan Horník.

https://www.facebook.com/SenatSTANcz/videos/360060844696151/