+420 739 439 446 (Senát), +420 775 975 998 (kancelář Kralupy) holecekp@senat.cz

Od mládí jsem bydlel a žiji doposud v Kralupech nad Vltavou, kde jsem chodil do základní školy a později na Dvořákovo gymnázium. Studoval jsem na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem češtinu a historii. Dlouhá léta jsem pak učil na kralupské základní škole. Dětem jsem se hodně věnoval. Vedl jsem turistický oddíl mládeže, oddíl vysokohorské turistiky a po listopadové revoluci jsem se zapojil do obnovení skautingu, organizace, do které jsem chodil ještě jako chlapec. Hodně jsem i sportoval, věnoval se atletice, lyžování sjezdovému i běhu na lyžích. S kamarády jsme na konci devadesátých letech vyjeli na více než roční cyklistickou cestu kolem světa. Navštívili jsme všechny kontinenty a poznali desítky zemí. 

Po listopadu v roce 1989 jsem se začal veřejně angažovat v komunální politice. Stal jsem se zastupitelem města Kralup nad Vltavou, během dalších let i radním, místostarostou a starostou. Působím v zastupitelstvu Středočeského kraje, velmi krátce jsem zasedal i v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Od roku 2016 jsem senátorem PČR.

Myslím si, že člověk by si měl chránit své soukromí, že by měl – obzvláště  v dnešní době – velmi citlivě zacházet s údaji o sobě a svých blízkých. Na druhé straně chápu, že lidé chtějí poznat toho, kdo zachází s veřejnými prostředky, kdo má za svou povinnost pracovat pro své spoluobčany a byl jimi do těchto funkcí zvolen. Proto jsem se před určitou dobou rozhodl, že se budu mediálně dělit o své postřehy a myšlenky na celkové dění nejen v našem městě, ale i o dění v české politice a společnosti vůbec. Možná to bude někoho zajímat, možná ho budu i v něčem inspirovat. Zcela určitě ale chci, abych byl více poznán a snad i chápán.

Rád cestuji, nejraději ale chodím a lezu po horách. Podíval jsem se například do  Alp, Himalájí a And. V současnosti se věnuji hlavně své práci a na své koníčky mi čas, bohužel, nezbývá.:-)

Petr Holeček